فاطمه کاهی در گفت‌وگو با خبرنگار مکتب سبز درباره سوخت‌رسانی به مناطق زلزله زده منطقه آذربایجان شرقی اظهار کرد: سوخت کافی در منطقه وجود دارد و هیچ کمبودی به لحاظ تامین سوخت موردنیاز جایگاه‌ها و مردم وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه هیچ کتله از تاسیسات و جایگاه‌های مناطق زلزله‌زده دچار نابود نشده است، افزود: در نخستین دقایق وقوع زلزله، برخی جایگاه‌ها در شهرهای کوچولو با ازدحام برای سوخت‌گیری روبرو شدند که هم حالا اوضاع به حالت عادی بازگشته و سوخت‌رسانی به نحو مطلوب در تمامی جایگاه‌ها در حال انجام است.

کاهی با تاکید بر اینکه سوخت مورد نیاز سردایشی (نفت سفید) نیز به میزان کافی در شهریورماه به نقاط سخت گذر منطقه آذربایجان شرقی ارسال و ذخیره‌سازی شده است، تصریح کرد: بعضی نفتکش حامل نفت سفید نیز به صورت اضطراری در روستاهای زلزله زده مستقر شده‌اند تا در صورت نیاز، سوخت سردایشی مورد نیاز مردم را تامین کنند.

لزله‌ای به کوچولوی ۵.۹ دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت ۲ و ۱۷ دقیقه و ۳ ثانیه بامداد امشب (جمعه) حوالی تَرْک در منطقه آذربایجان شرقی را لرزاند. این زمین لرزه منطقه‌های آذربایجان غربی، گیلان،‌ زنجان و اردبیل را هم لرزاند.

تَرْک یکی از شهرهای منطقه آذربایجان شرقی در شمال غرب ایران است. این شهر مرکز دهستان کندوان و بخش کندوان شهرستان میانه است.

0/5 ( 0 نظر )

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *