ابوالفضل روح الهی در گفت‌وگو با خبرنگار مکتب سبز گفت: در نخستین دقایق وقوع زلزله ضمن هماهنگی با منیجر بحران منطقه آذربایجان شرقی و فرمانداران شهرستان‌های میانه و سراب، همکاران خود را به مناطق زلزله زده به ویژه روستای ورنکش در بخش ترکمنچای (دچار بیشترین خسارت شده است) اعزام و مستقر کردیم و بوسیله گالن و وانت سوخت موردنیاز اهالی روستا تامین شد.

وی با تاکید بر نابود ندیدن تاسیسات، چهار انبار نفت منطقه و جایگاه‌ها افزود: تمامی زیرساخت‌های سوخت‌رسانی منطقه به طور کامل آماده تامین سوخت موردنیاز مردم و نیروهای امدادی مناطق زلزله زده است.

روح الهی تصریح کرد: سوخت مورد نیاز خودروها نیز به صورت ویژه (اعتباری و نقدی) به تمامی جایگاه‌های عرضه سوخت در سطح منطقه ارسال شده و هم حالا سوخت به میزان کافی در جایگاه‌ها موجود است و سوختگیری خودروها طبق روال عادی اتلهه دارد.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه آذربایجان شرقی با اشاره به انجام هماهنگی‌های لازم برای سوخت‌رسانی به واحدهای امدادی و خدمات رسان تصریح کرد: با توجه به ارسال سوخت مضاعف به جایگاه‌ها، مشکلی به لحاظ تامین سوخت خودروهای امدادی وجود ندارد و با توجه به ذخیره‌سازی مناسب سوخت، آمادگی کامل برای تامین سوخت مورد نیاز واحدهای امدادی هوایی نیز وجود دارد.

زلزله‌ای به کوچولوی ۵.۹ دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت ۲ و ۱۷ دقیقه و ۳ ثانیه بامداد امشب (جمعه) حوالی تَرْک در منطقه آذربایجان شرقی را لرزاند. این زمین لرزه منطقه‌های آذربایجان غربی، گیلان، ‌ زنجان و اردبیل را هم لرزاند.

تَرْک یکی از شهرهای منطقه آذربایجان شرقی در شمال غرب ایران است. این شهر مرکز دهستان کندوان و بخش کندوان شهرستان میانه است.

0/5 ( 0 نظر )

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *