به منبع مکتب سبز به نقل از شرکت ملی گاز ایران، مهدی جمشیدی‌دانا، مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران در گفت‌وگویی به ارائه بیانات درباره آمادگی شرکت ملی گاز ایران برای گذر از فصل سرد سال پرداخت که در اتلهه می‌خوانیم.

با توجه به شروع فصل سرما، درباره آخرین وضع براسمه‌های تعمیرات اساسی و میزان موفقیت آنها بیان دهید.

براسمه‌های تعمیراتی پالایشگاه‌های گاز و تاسیسات شبکه انتقال گاز کانتری مطابق براسمه مصوب ابلاغی دربار نفت از فروردین ماه پارسال شروع و تحالا بیش از ۹۵ درصد پیشرفت داشته است، ضمن آنکه مطابق هر سال، در موعد مقرر (نیمه آبان‌ماه)، تعمیرات پالایشگاه‌ها به اتمام می‌رسد.

در زمینه تعمیرات تاسیسات شرکت انتقال گاز نیز با هماهنگی‌های انجام شده، همه براسمه‌های تعمیراتی به پایان رسیده است. بدیهی است انجام به موقع تعمیرات در بخش پالایشگاهی و شبکه انتقال گاز کانتری، نویدبخش تولید و انتقال پایدار گاز در فصل زمستان خواهد بود.

ارزیابی شما از آمادگی شرکت ملی گاز ایران برای ورود به فصل سرما چگونه است؟

با توجه به اینکه تعمیرات و آماده‌سازی تاسیسات مطابق براسمه مصوب به انجام رسیده و از نیمه دوم آبان‌ماه نیز هم‌زمان با افزایش تولید از میدان مشترک پارس جنوبی و بهره‌برداری از ایستگاه‌های تتوانات فشار گاز دیلم، حسینیه، اهواز و کوهدشت و بخشی از خط نهم سراسری، میزان تولید گاز افزایش می‌یابد بنابراین می‌توان گفت شرکت ملی گاز ایران با اطمینان از آمادگی کامل تاسیسات، مهیای ورود به فصل زمستان است.

تازه‌ترین تدابیر منیجر دیسپچینگ برای راهبری زنجیره مهم تامین گاز چیست؟

با اجرای طرح توسعه سامانه پیش‌بینی مصرف گاز در بخش خانگی، پیش‌بینی تقاضای این بخش با دقت بالاتری انجام شده است بنابراین با افزایش تولید پالایشگاه‌ها و بهره‌برداری از ملزومات انتقال، راهبری شبکه گاز کانتری به بدترین روش انجام می‌شود. همچنین با بهره‌برداری از مرکز پشتیبان دیسپچینگ ملی گاز، قابلیت اطمینان از راهبری شبکه در زمان اضطراری و بحران نیز فراهم شده است.

مطابق روال سال‌های گذشته با هدف هماهنگی بخش‌های مختباه زنجیره تامین گاز و سهولت در رفع مشکلات این بخش‌ها، جلسات سوخت زمستانی از اواخر آبان‌ماه به صورت هفتگی و در صورت لزوم در فواصل زمانی کوتاه‌تر با حضور معاون دربار نفت در امور گاز و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران تا پایان زمستان تشکیل خواهد شد.

افزون بر این، جلسات هماهنگی با مسئولان شرکت‌های پخش فرآورده‌های نفتی و توانیر از ابتدای پارسال به منظور حصول اطمینان از تامین انرژی کانتری برگزار شده و تا پایان سال نیز اتلهه خواهد داشت.

0/5 ( 0 نظر )

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *