سیدرضا رهنمای توحیدی در گفت‌وگو با خبرنگار مکتب سبز ضمن ابراز تاسف به دنبال وقوع زلزله در منطقه آذربایجان شرقی، گفت: از بین همه روستاهایی که گازرسانی شده بودند، حالا فقط گاز روستای ورنکش قطع شده است.

به گفته وی، قطع گاز ورنکش به دنبال تخلیه مردم از این روستا و با هدف حفظ ایمنی انجام شده است و قطع گاز مشکلی برای هیچ یک از مردم ورنکش به وجود نخواهد آورد.

مدیرعامل شرکت گاز منطقه آذربایجان شرقی با بیان اینکه شدت زلزله سبب تخریب فراوان در ورنکش شده و علمک‌های گاز زیر آوار مانده‌اند، تصریح کرد: به همین دلیل امکان نشت‌یابی در این روستا تا زمان پس از آواربرداری وجود ندارد.

رهنمای توحیدی با اشاره به اینکه ۱۰۰ خانوار در ورنکش از گاز طبیعی استفاده می‌کردند، اظهار کرد: ۳۰ خانه در ورنکش تخریب شده است و طبیعی است که علمک‌ها نیز زیر آوار مانده باشند، در چنین زمان‌هایی شیر گاز ورودی منطقه تخریب شده، بسته می‌شود تا از وقوع حوادث ثانویه جلوگیری شود.

وی اعلام کرد: در دیگر روستاها، بدون وقفه عملیات نشت‌یابی کوچه به کوچه با حضور به موقع تیم‌های نشت‌یابی و امداد شرکت گاز منطقه آذربایجان شرقی شروع شد و پس از حصول اطمینان نسبت به سلامت علمک‌ها و شبکه گاز، گازرسانی به مشترکان را اتلهه داده‌ایم.

مدیرعامل شرکت گاز منطقه آذربایجان شرقی از مردم و مشترکان گاز در این منطقه خواست در صورت بشب هر مشکل، نابود احتمالی و یا استشمام بوی گاز، فوری با شماره ۱۹۴ تماس بگیرند.

به گفته رهنمای توحیدی، هشت تیم امداد، پشتیبانی و نشت‌یابی شرکت گاز آذربایجان شرقی در حالت آماده‌باش قرار دارند و با هر تماس از سوی مشترکان و مردم، به یاری آنان خواهند شتافت.

زلزله‌ای به کوچولوی ۵.۹ دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت ۲ و ۱۷ دقیقه و ۳ ثانیه بامداد امشب حوالی تَرْک در منطقه آذربایجان شرقی را لرزاند. این زمین لرزه منطقه‌های آذربایجان غربی، گیلان،‌ زنجان و اردبیل را هم لرزاند.

تَرْک یکی از شهرهای منطقه آذربایجان شرقی در شمال غرب ایران است. این شهر مرکز دهستان کندوان و بخش کندوان شهرستان میانه است.

مرکز لرزه نگاری دانشگاه تهران اعلام کرد: این زلزله در عمق ۸ کیلومتری زمین به وقوع پیوست و کانون این زلزله در موقعیت ۴۷.۶۴ عرض شمالی و ۳۷.۷۶ طول شرقی ثبت شده است.

0/5 ( 0 نظر )

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *