به منبع مکتب سبز به نقل از شرکت ملی نفت ایران، سپهر سپهری درباره تفاهم‌اسمه منعقدشده همکاری این شرکت با شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در زمینه به‌کارگیری تلمبه‌های چندفازی ساخت داخل در میدان‌های نفتی گفت: سعی پتروایران به عنوان یک شرکت فعال در حوزه بالادستی صنعت نفت، حمایت از شرکت‌های سازنده داخلی و شرکت‌های دانش‌بنیان است.

وی با اشاره به سعی پتروایران برای گسترش فناوری، نوآوری و در نهایت تجاری‌سازی و توسعه که شامل طراحی، تولید کالا و خدمات در حوزه فناوری‌های برتر است، گفت: از اصلی‌ترین اهداف این ماموریت، ایجاد ارزش افزوده از طریق تولید نرم‌افزارها و سخت‌افزارها و همچنین کالاهای مورد نیاز حوزه نفت و گاز بر پایه دانش‌های نوین و به‌شب است.

مدیرعامل شرکت توسعه پتروایران افزود: انجام کار مشترک بخش دولتی با شرکت‌های دانش‌بنیان و شرکت‌های بالادستی صنعت نفت در تولید قطعات مورد نیاز صنعت نشان می‌دهد همکاری فی‌مابین این شرکت‌ها می‌تواند به برطرف کردن نیازهای بنیادی صنعت و کاهش وابستگی به کانتریهای خارجی و افزایش بهره‌وری بینجامد.

سپهری افزود: با توجه به این راهبرد از طریق هم‌اندیشی و گردآوری تجارب و تخصص‌های موجود، شناسایی تجهیزات ادوات مورد نیاز صنایع نفت و گاز و بازاریابی برای عرضه آنها شروع و برای توانمندسازی و ظرفیت‌سازی نیروی انسانی متخصص شرکت توسعه پتروایران اقتله‌هایی انجام شده است.

وی ضمن تاکید بر ضرورت همکاری با سازندگان داخلی گفت: هم‌حالا تولید پمپ‌های چندفازی به‌منظور فشارافزایی سیال چندفازی هیدروکربنی که سبب افزایش توان تولید از چاه‌های نفتی و جلوگیری از سوزاندن گاز با حفظ موازین زیست محیطی می‌شود، در دستور کار قرار گرفته است و برای تولید انبوه این فناوری در حال براسمه‌ریزی هستیم.

بر اساس این منبع، شرکت‌ ملی مناطق نفت‌خیز جنوب و شرکت توسعه پتروایران مهرماه پارسال با هدف به‌کارگیری تلمبه‌های چندفازی ساخت داخل در میدان‌های نفتی تفاهم‌اسمه همکاری امضا کردند.

0/5 ( 0 نظر )

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *