به منبع مکتب سبز به نقل از شرکت پایانه‌های نفتی ایران، سیدمحمدجواد موسوی، باس پایانه نفتی خارک در این باره گفت: به‌منظور آشنایی پیمانکاران شاغل در پروژه‌های مناطق عملیاتی شرکت پایانه‌های نفتی ایران با مجموعه مقررات صدور پروانه انجام کار، دوره‌ای آموزشی به همت اداره آموزش و واحد بهداشت، ایمنی و محیط زیست (اچ‌اس‌یی) پایانه نفتی خارک برگزار شد.

وی افزود: در این دوره آموزشی مطالبی درباره مفاهیم و تعاریف لازم از جمله آشنایی با طبقه‌بندی مناطق خطرناک، تعریف کار سرد و سرد، نحوه تکتمایل و صدور پروانه کار سرد و سرد، محوطه‌های ممنوعه و آزاد، مسئول اجرای کار و  مقررات ورود به فضاهای بسته، حفاری، پرتونگاری، تمدید، تنو و ابطال پروانه‌ها و وظایف پیمانکاران در زمان صدور پروانه کار به شرکت‌کنندگان ارائه شد.

باس پایانه نفتی خارک با بیان اینکه پروانه کار بخشی ضروری از یک سیستم است که می‌تواند تعیین کند کار چگونه به صورت ایمن انجام شود و به‌سادگی اجازه انجام کار خطرناک را نمی‌دهد، گفت: عوامل انسانی از قبیل نقص در به‌کارگیری روش‌های اجرایی و دستورعمل مرتبط از عوامل ریشه‌ای در حوادث است. این نواقص به دلیل ضعف در آموزش، نبود دستورعمل یا درک ناصحیح از هدف و کاربرد عملی سیستم پروانه کار است.

 پروانه کار در حقوقیقت سندی است که براساس آن همه مخاطرات و ریسک‌های محیط کار حذف یا کنترل می‌شوند. صدور پروانه به تکییی سبب ایمن شدن کار نمی‌شود، بلکه از طریق آماده‌سازی محیط کار و اجرای کامل موارد مندرج در پروانه کار محقوقق می‌شود، همچنین سیستم پروانه کار بخش کلیدی از سیستم منیجر اچ‌اس‌یی بوده و مطابق با الزام‌های قانونی شرکت ملی نفت ایران است که از نابود به افراد، تاسیسات و محیط زیست جلوگیری می‌کند.

0/5 ( 0 نظر )

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *