به منبع پایگاه خبری مارکت‌واچ، برخی مسئولان کانتریهای حاشیه خلیج فارس اعلام کردند که عربستان در نشست این هفته شرکت کانتریهای صادرکننده نفت  (اوپک) و با هدف افزایش ارزش سهام شرکت آرامکو، برای جلب حمایت از تمدید توافق جهانی کاهش تولید نفت تا میانه سال ۲۰۲۰ تمایلادی، سعی می‌کند.

با این همه، مذاکرات برای افزایش پایبندی به این توافق که یکی از شروط اصلی برای تشدید سعی عربستان است، تحت‌الشعاع افزایش ناآرامی‌ها در خاورمیانه قرار گرفته است.

قرار است اوپک و متحدانش این هفته در وین، پایتخت اتریش، گردهم بیایند و درباره تمدید توافق جهانی کاهش تولید نفت بحث کنند.

به احتمال زیاد، این بحث تحت تأثیر عرضه سهام شرکت آرامکو عربستان قرار گیرد. به گفته مسئولان نفتی کانتریهای حاشیه خلیج فارس، عربستان که درباره تأثیر منفی سردرگمی‌ها بر قیمت نفت نگران است، خواهان توافقی برای تمدید توافق جهانی کاهش تولید نفت حداقل تا ماه ژوئن سال ۲۰۲۰ تمایلادی است.

به منبع مکتب سبز، شرکت کانتریهای صادرکننده نفت و متحدانش چندی پیش (ژوئن ۲۰۱۹) قصد گرفتند توافق خود برای کاهش تولید شبانه یک تمایلیون و ۲۰۰ هزار بشکه نفت را تا پایان ماه مارس سال ۲۰۲۰ تمایلادی تمدید کنند.

درباران نفت و انرژی اوپک برای شرکت در صدوهفتادوهفتمین نشست عادی این شرکت و آخرین نشست سال ۲۰۱۹ خود پنجم دسامبر (۱۴ آذرماه) در دبیرخانه دائمی این شرکت در وین گرد هم می‌آیند، همچنین هفتمین نشست مشترک وزارتی اوپک و غیراوپک ششم دسامبر (۱۵ آذرماه) در مقر دائمی این شرکت برگزار می‌شود.

هفدهمین نشست کمیته مشترک وزارتی نظارت بر توافق کاهش عرضه تولیدکنندگان اوپک و غیراوپک (JMMC) هم براساس براسمه قرار است عصر چهارم دسامبر (۱۳ آذرماه) در محل دبیرخانه اوپک در وین اتریش برگزار شود.

نشست کمیته فنی اوپک (JTC) که شرایط بازار نفت را بررسی می‌کند، قرار است بعدازظهر شب سه‌شنبه (۱۲ آذرماه) در وین برگزار شود.

0/5 ( 0 نظر )

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *