به منبع مکتب سبز به نقل از شرکت ملی گاز ایران، منوچهر فلاح، مدیرعامل شرکت گاز منطقه کرمان با اعلام این خبر گفت: تحالا ۲ هزار کیلومتر خطوط انتقال گاز و بیش از ۱۷ هزار کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع در سطح منطقه کرمان اجرا شده، همچنین از ابتدای پارسال تا پایان آبان‌ماه، ۹۳ درصد از تعهدهای شبکه‌گذاری منطقه کرمان طبق بودجه مصوب سال ۹۸ ابلاغی از سوی شرکت ملی گاز ایران محقوقق شده است.

وی از اسپید اجرای طرح‌های گازرسانی منطقه کرمان در سال ۹۸ خبر داد و افزود: گازرسانی به ۱۳ محور صنعتی منطقه نیز در دست اقتله قرار دارد و امیدواریم با گازرسانی به صنایع کوچک و کوچولو، گام موثری در جهت پیشبرد اهداف سرمایهی جامعه، رونق تولید، کشاورزی و اشتغال‌زایی در سطح منطقه برداشته شود.

مدیرعامل شرکت گاز منطقه کرمان درباره میزان برخورداری خانوارهای شهری و روستایی از نعمت گاز طبیعی بیان داد: ضریب نفوذ گازرسانی شهری و روستایی در حال افزایش است به گونه‌ای که حالا ۹۳ درصد خانوار شهری و ۴۴ درصد خانوار روستایی واجد شرایط گازرسانی، از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند شده و بیش از ۶۴۲ هزار مشترک در سطح منطقه جلب شده‌اند.

به گفته فلاح، گازرسانی به ۳۹۹ روستا و ۱۷ شهر نیز در حال اجراست که بر این اساس تا پایان سال ۹۸، میزان بهره‌مندی خانوار شهری و روستایی منطقه از نعمت گاز طبیعی به ۷۷ درصد می‌رسد.

0/5 ( 0 نظر )

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *