به منبع مکتب سبز به نقل از شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، حمید کاویان در حاشیه دومین شب یازدهمین نمایشگاه ساخت تجهیزات صنعت نفت و هفدهمین نمایشگاه ساخت تجهیزات حفاری خوزستان به اقتله‌های منحصربه‌فرد شرکت مارون در راستای صیانت از محیط زیست پرداخت و تصریح کرد: هم‌حالا بیش از ۹۸ درصد پساب‌های نمک‌زدایی را پس از پاک کامل به چاه‌های دفعی تزریق می‌کنیم.

کاویان افزود: برای جمع‌آوری حدود ۲ تمایلیون مترمکعب گاز همراه با بخش خصوصی قراداد بسته و به‌زودی گازسوزی شرکت به حداقل خواهد رسید. با به‌کارگیری دستگاه تفکیک‌گر سیار نفت ( MOS) و فرآورش سیار نفت (MOT)، نفت‌سوزی به صفر رسیده و در سال ۹۸، ۱۱۵ هزار بشکه نفت را از این فرآیند جمع‌آوری کردیم.

وی اظهار کرد: برای نخستین بار در مناطق نفت‌خیز جنوب، جمع‌آوری نفت در گودال سوخت در واحدهای بهره‌برداری با هرگزح کامل فرآیندهای قدیمی، دیگر هیچ نفتی به گودال سوخت هدایت نمی‌شود.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مارون احداث ۱۵ مدرسه، بهسازی ۳۲ مدرسه، ۳۰ مسجد و حسینیه، تامین ۲۶ تمایلیارد ریال برای اجرای زیرساخت آبرسانی به روستاهای مجاور تاسیسات و تامین آب با تانکر برای روستاهای مذکور را از مهم‌ترین اقتله‌های این شرکت در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی برشمرد و گفت: در بخش ارائه خدمات به مناطق سیل‌زده نیز معین سه شهرستان شدیم و همان توان را برای خدمت‌رسانی به مردم به‌کار گرفتیم.

0/5 ( 0 نظر )

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *