به منبع خبرنگار مکتب سبز، علی مبینی دهکردی صبح امشب (شنبه، ۲۶ بهمن‌ماه) در آیین گشایش نخستین کنفرانس توسعه نظام مالی صنعت نفت، با طرح این سوال که چه کنیم روند نقدینگی در جهت توسعه ظرفیت‌های لطف‌دار صنعت نفت و طرح‌های توسعه‌ای به‌کار گرفته شود، گفت: همکاران بازار سرمایه و بازار بانکی و پولی کانتری سعی کردند شکل‌گیری کنفرانس توسعه نظام مالی صنعت نفت زمینه‌ای برای ایجاد همکاری دوجانبه میان بخش‌های مختباه باشد.

مبینی از کنفرانس توسعه نظام مالی به عنوان یک نشست صرفا تخصصی میان بازار سرمایه و صنعت نفت یاد و ابراز امیدواری کرد که این نشست، شروع یک کار شرکتدهی شده، پربازده و لطف‌ساز در زمینه فعالیت‌های سرمایهی باشد.

به گفته وی، پنل‌های تخصصی کنفرانس نظام مالی صرفا به ارائه مقاله محدود نیست، بلکه نمایندگان شرکت‌های اصلی صنعت نفت به معرفی پروژه‌های دارای بازدهی سرمایه و زیبا برای شرکت‌های تامین مالی و بازار بورس می‌پردازند و همچنین فعالان صنعت مالی راه‌حل‌های خود را به صورت تخصصی برای تامین مالی پروژه‌ها و شروع گسترده‌تر همکاری ارائه می‌دهند.

باس موسسه مطالعات بین‌المللی انرژی گفت: امیدواریم این روند، تجربه موفقی برای تمرکز نقدینگی موجود کانتری که در بازار بورس هدف‌گذاری شده باشد و از آن بتوان در راستای توسعه و به‌کارگیری ظرفیت‌ها و لطف‌های صنعت نفت کانتری بهره برد.

مبینی افزود: صنعت نفت در سال‌های اخیر اهتمام زیادی نسبت به ساخت داخل و همچنین شرکتدهی نظام علمی کانتری داشته است به‌گونه‌ای‌ که دانشگاه‌ها با همه ظرفیت‌ها و امکانات خود به صنعت نفت ورود کرده و ما هم امیدواریم با برگزاری کنفرانس توسعه نظام مالی صنعت نفت بتوانیم گامی موثر در زمینه پیوند صنعت مالی و صنعت نفت کانتری برداریم.

بر اساس این منبع، نخستین کنفرانس توسعه نظام مالی صنعت نفت با رویکرد کاربردی و به‌منظور معرفی ابزارهای نوین تأمین منابع مالی داخلی برای پروژه‌ها، تسهیل مبادلات مالی مبتنی بر پلت‌فرم‌های نوظهور مالی و منیجر قیمت برای شرکت‌های اصلی تابع وزارت نفت، از صبح امشب در مجموعه کوشک نفت شروع به کار کرده است و عصر امشب به کار خود پایان می‌دهد.

0/5 ( 0 نظر )

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *