به منبع مکتب سبز به نقل از شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران منطقه تهران، حسن قربانی با اشاره به برودت هوا و شدت سرما در منطقه گیلان گفت: با تداوم سرما در منطقه، سوخت‌رسانی به نیروگاه گیلان تا پایان زمستان اتلهه دارد.

وی افزود: با توجه به افت محسوس دما در بیشتر شهرهای منطقه، تامین سوخت مورد نیاز با روند مطلوب انجام می‌شود و این در حالی  است که در شبانه شب گذشته همکارانمان با شکاف در میان انبوهی از برف به سختی موفق به ایجاد معبر شدند تا بتوانند به ولو انشعابی نیروگاه دست یابند.

قربانی با اشاره به بارش یک متر و بیست سانتی‌متری برف و سخت‌گذر شدن مسیر انشعابی گفت: هرساله به منظور مقابله با تاثیرات احتمالی سرما و یخبندان بر تجهیزات سیستم سوخت‌رسانی نیروگاه، اقتلهاتی انجام می‌شود تا با پیشگیری از محدودیت‌های ناشی از شرایط سرما و یخبندان، امکان پایداری تولید برق، در فصل سرما تداوم یابد.

باس تاسیسات رشت شرکت خطوط لوله و مخابرات منطقه تهران افزود: ظرفیت انتقال سوخت به این نیروگاه ۴۵۰ هزار لیتر در ساعت است که از یک رشته خط لولۀ ۱۲ اینچی با طی کردن مسیری ۳ هزار و ۶۰۰ کیلومتری به مقصد می رسد.

وی افزود: این خط منشعب از خط ۱۴ اینچ رودبار – رشت است که در فاصلۀ ۱۵ کیلومتری از تأسیسات رشت، نفتِ گاز مورد نیاز نیروگاه را تأمین می کند و هر ساله با فرا رسیدن سرما ، عایق کاری مسیرها و اتصالات، رفع عیب از ولوهای دستی به منظور رفع نشتی‌های داخلی و جلوگیری از یخ زدگی ، هرگزح عایق‌ها و سیستم سردایش مربوط به مسیرهای سوخت رسانی، بخشی از فعالیت‌های لازم با هدف مقابله با شرایط سرما بوده است.

قربانی با اشاره به این که باوجود پیش‌بینی همه تدابیر، مقرر شد تا همکاران‌مان همواره آمادگی برخورد با این پدیده جوی را داشته باشند، تاکید کرد: راهبرد منطقه تهران، نگهداری خطوط لوله مراکز انتقال نفت، تاسیسات، مخابرات، ایستگاه‌ها و انتقال پایدار و ایمن نفت‌خام، فرآورده‌های نفتی و ایجاد ارتباط مخابراتی مطمئن است.

0/5 ( 0 نظر )

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *