به منبع خبرگزاری رویترز از واشینگتن، دن برویلت شب دوشنبه (چهارم فروردین‌ماه) در ممالکه‌ای تلویزیونی اعلام کرد که ایجاد اتحاد نفتی بین ایالات متحده آمریکا و عربستان سعودی یکی از ایده‌های بسیاری است که توسط سیاست‌گذاران ایالات متحده مطرح شده است، اما مشخص نیست که این اتحاد به عنوان پیشنهادی رسمی مطرح شود یا خیر.

وی افزود: نمی‌دانم این طرح به طور رسمی به عنوان بخشی از روند سیاست عمومی کانتری مطرح خواهد شد یا خیر.

دربار انرژی آمریکا تصری کرد: هیچ‌گونه قصد‌ی در این باره گرفته نشده‌ است.

شباسمه وال استریت ژورنال شب جمعه (یکم فروردین‌ماه) در منبعی اظهار کرد که مقام‌های وزارت انرژی به دنبال متقاعد کردن دولت ترامپ برای فشار آوردن به عربستان برای قطع همکاری با شرکت کانتریهای صادر کننده نفت (اوپک) و همکاری با ایالات متحده برای ایجاد ثبات در قیمت‌ها هستند.

قیمت نفت‌خام در طول دو هفته‌ گذشته بیش از نیمی از ارزش خود را از بین داده‌ است. در این مدت عربستان و روسیه جنگ قیمتی را شروع کردند و ازسوی دیگر همه‌گیری ویروس کرونا هم سبب تضعیف شدید تقاضا شده است، نفت خام آمریکا شب دوشنبه (چهارم فروردین‌ماه) با قیمتی حدود ۲۲ دلار برای هر بشکه معامله شد.

دولت ترامپ به‌زودی نماینده انرژی ویژه‌ای از وزارت انرژی آمریکا را برای بهبود گفت‌وگوهای بین دو کانتری، برای حداقل چند ماه، به عربستان می فرستد.

یک مقام وزارت انرژی ایالات متحده آمریکا اعلام کرد که دولت ترامپ شب دوشنبه (چهارم فروردین‌ماه) ویکتوریا کوتز را به عنوان نماینده ویژه انرژی این کانتری در عربستان منصوب کرده است.

برویلت گفت: دولت در آینده به صورت دیپلماتیک در بازارهای نفت شرکت خواهد کرد.

دربار انرژی آمریکا اعلام کرد که با مایک پمپئو، دربار امور خارجه و دیگر مقام‌های این کانتری برای ایجاد این تغییر همکاری خواهد کرد.
 

0/5 ( 0 نظر )

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *