به منبع مکتب سبز به نقل از شرکت ملی حفاری ایران، سید عبدالله موسوی با اشاره به اینکه چاه شماره ۴۷۴ در میدان نفتی مارون در موقعیت مناطق نفت‌خیز جنوب هفتم مردادماه سال ۹۸ شروع و سوم فروردین پارسال تکتمایل نهایی شد، گفت: این چاه در عمق بیش از ۳ هزار متری حفر شده است.

وی با بیان اینکه در سه شب نخست فروردین ماه پارسال در مجموع یک هزار و ۳۶ متر حفاری چاه‌ها اعم از اکتشافی، توسعه‌ای توصیفی و تعمیری به‌وسیله ناوگان حفاری این شرکت انجام شده است، یادآور شد: ناوگان حفاری این شرکت بیش از ۷۰ دستگاه حفاری ملکی خشکی و دریایی اعم از سبک، سنگین و فوق‌سنگین در اختیار دارد.

به گفته مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران، هم‌حالا عملیات جابه‌جایی  ۱۱ دکل حفاری در موقعیت‌های عملیاتی در حال انجام است.

تشریح اقتله‌های شرکت ملی حفاری در سال ۹۸

موسوی به فعالیت‌های شرکت ملی حفاری در دو بخش عملیات حفاری و خدمات یکپارچه فنی و تخصصی درسال گذشته اشاره کرد و گفت: در بخش عملیات حفاری به عنوان رکن اصلی صنعت حفاری عملیات حفر و تکتمایل ۱۱۴ حلقه چاه با موفقیت انجام و برای بهره‌برداری در اختیار شرکت‌های متقاضی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه از مجموع چاه‌های حفر شده  سه حلقه اکتشافی، ۳۹ حلقه توسعه‌ای توصیفی و ۷۲ حلقه تعمیری تکتمایلی بوده است، تصریح کرد: ۸۱ حلقه در گستره شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، ۱۶ حلقه شرکت نفت فلات قاره، چهار حلقه شرکت نفت مناطق مرکزی، سه حلقه در شرکت مهندسی و توسعه نفت(متن)، هفت حلقه در قالب پروژه‌ای و سه حلقه برای منیجر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران حفر شده است.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران افزود: تحقوقق ۱۶۳ هزار و ۹۸۱ متر حفاری چاه‌ها از بیناوردهای سال ۹۸ است که از این رقم ۲۲ هزار و ۸۰۸ متر روی چاه‌های اسپاداش شده در پروژه‌های کلید در دست (EPD) و ۲۴ هزار و ۴۴۰ متر حفاری به روش افقی و جهت‌دار بوده است.

موسوی تصریح کرد: در این مدت ۲۸ دستگاه حفاری در زمینه حفر چاه‌های توسعه‌ای، شش دکل در چاه‌های اکتشافی، دو دکل چاه‌های توصیفی و ۲۴ دستگاه در چاه‌های تعمیری  استفاده شد و ۱۲ دستگاه نیز در مراحل بازسازی، تجهیز قطعه و کاریابی قرار داشتند.

وی به خدمات یکپارچه فنی و مهندسی به‌عنوان بخش دیگر فعالیت‌های شرکت ملی حفاری اشاره کرد و گفت: فعالیت‌های انجام‌شده در این بخش به تحقوقق ۵ هزار و ۶۵۸ مورد خدمات متنوع منتج شد که شامل افزون بر  ۲۰ مورد عملیات تخصصی است.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران درباره شرایط کار در مناطق عملیاتی در هفته‌های اخیر با توجه به شیوع ویروس کرونا، گفت: تمهیدات پیشگیرانه بهداشتی ویژه‌ای در دو مقوله بهداشت عمومی و خودمراقبتی از سوی منیجر اچ‌اس‌یی و فوریت‌های دکتری شرکت با هماهنگی شرکت بهداشت و درمان صنعت نفت در  دکل‌ها و اردوگاه‌های حفاری اعمال شده و با اختصاص تجهیزات و ملزومات لازم کارکنان در شرایط ایمن در حال انجام وظایف محوله هستند.

0/5 ( 0 نظر )

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *