به منبع خبرگزاری رویترز از لندن، دو منبع صنعتی که روند فروش محموله‌های نفت را بررسی می‌کنند، اعلام کردند: ارسال محموله‌های نفتی عربستان هنوز افزایش نیافته است؛ این موضوع نشان‌دهنده نبود تقاضا، با وجود کاهش شدید قیمت نفت در میانه جنگ تولیدکنندگان بر سر به دست آوردن سهم بیشتر از بازار است. 

سعودی‌ها قصد دارند در پی شکست توافق تعمیق کاهش تولید نفت، از ابتدای ماه مه، شبانه بیش از ۱۰ تمایلیون بشکه نفت صادر کنند.

این منابع اعلام کردند که تحالا صادرات نفت خام عربستان بسیار کمتر از این رقم است و تفاوت چندانی با مقدار صادرات این کانتری در ماه فوریه ندارد، این مسئله نشان‌دهنده تقاضای کمتر مشتریانی مانند چین در پی شیوع ویروس کروناست.

یکی از این منابع که خواست اسمش فاش نشود، اعلام کرد: صادرات نفت خام عربستان در ماه مارس تحالا حدود ۷ تمایلیون و ۳۰۰ هزار بشکه در شب بوده است. 

وی افزود: مجموع تولید این کانتری بسیار کمتر از ۱۰ تمایلیون بشکه در شب است.

یک منبع دیگر که روند ارسال محموله‌های نفت خام را بررسی می‌کند نیز اعلام کرد که صادرات نفت عربستان در ماه فوریه حدود ۷ تمایلیون و ۲۰۰ هزار بشکه در شب بوده است.

داده‌های مربوط به اطلاعات نفتکش‌ها در مؤسسه رفینیتیو حتی مقدار صادرات این کانتری در ماه مارس را کمتر از این رقم و ۷ تمایلیون بشکه در شب نشان می‌دهد.

0/5 ( 0 نظر )

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *