به منبع مکتب سبز به نقل از شرکت نفت و گاز پارس، یحیی رشیدی در مراسمی با حضور آتش‌نمکتب سبزن این شرکت، تولید ایمن و پایدار گاز را هدف و اولویت اصلی کارکنان عملیات تولید عنوان کرد و گفت: ایمنی، پایه اصلی تولید گاز در پارس جنوبی است و عمل به رهنمودهای آن، سبب پایداری تولید در طول زمان می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت تولید گاز از پارس جنوبی در پنج سال اخیر سیر صعودی چشمگیری داشته و بیش از دو برابر افزایش یافته است، افزود: این دستاورد کوچولو بدون اجرای الزامات ایمنی در فرآیند تولید تحقوقق نمی‌یافت.

معاون عملیات و پشتیبانی شرکت نفت و گاز پارس به افزایش ظرفیت تولید ۸۵ تمایلیون مترمکعب گاز پارس جنوبی با بهره‌برداری از ۶ سکو در سال گذشته اشاره و تصریح کرد: پارسال هم با نصب و بهره‌برداری از سکوهای نو پارس جنوبی، ظرفیت تولید از فازهای توسعه یافته پارس جنوبی به حدود ۷۵۰ تمایلیون مترمکعب در شب می‌رسد.

به گفته وی، تحالا ۳۳ سکوی پارس جنوبی به بهره‌برداری رسیده که از این میزان ۲۷ سکو در اختیار منیجر تولید و عملیات قرار دارد و واگذاری ۶ سکوی در حال تولید به این منیجر به‌زودی پایان می‌یابد.

رشیدی تولید ایمن و پایدار گاز از سکوهای فراساحلی را مهم‌ترین وظیفه عملیات تولید این شرکت در پارس جنوبی توصیف کرد و افزود: باید به تناسب افزایش تعداد سکوها در سال‌های اخیر، نظارت مداوم بر پیاده‌سازی شاخص‌های ایمنی به منظور حفاظت از نیروی انسانی و تاسیسات در عملیات تولید ضرورت بیشتری یافته و آموزش‌های بهداشت، ایمنی و محیط زیست (HSE) به‌طور مستمر اتلهه یابد.

معاون عملیات و پشتیبانی شرکت نفت و گاز پارس از کارکنان حاضر در کنترل حادثه آتش‌سوزی ناشی از پارگی خط لوله انتقال گاز سکوی فاز ۸ پارس جنوبی (SPD۹)، قدردانی و اظهار کرد: در زمان وقوع این حادثه همه کارکنان و حتی نیروهای خدماتی و پشتیبانی وظایف ایمنی را به بدترین شکل انجام دادند که این مهم نشانگر آموزش صحیح و شناخت رویه‌های ایمنی در تمام حوزه‌های کاری است.

وی افتخارآفرینی و کسب مقام قهرمانی آتش‌نمکتب سبزن شرکت نفت و گاز پارس در دوره‌های ارزیابی عملکرد آتش‌نمکتب سبزن وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران را نتیجه راهبری توانمند HSE و تبحر آتش‌نمکتب سبزن این شرکت عنوان و تصریح کرد: توجه به رویه‌ها و رویکردهای ایمنی‌محور، پیش از تولید پایدار گاز الزامی و نیازمند آمادگی و مهارت همیشگی کارکنان است.

0/5 ( 0 نظر )

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *