به منبع خبرگزاری پلاتس از لندن، حمله به تاسیسات نفت بقیق و میدان نفتی خریص عربستان سبب شد تولید نفت این کانتری در ماه سپتامبر پارسال به ۸ تمایلیون و ۴۵۰ هزار بشکه در شب کاهش یابد و این مسئله در کنار تحریم‌های آمریکا علیه ایران و ونزوئلا سبب شد تولید اعضای شرکت کانتریهای صادرکننده نفت (اوپک) در این ماه به ۲۸ تمایلیون و ۴۵۰ هزار بشکه در شب برسد.

تولید نفت اوپک در ماه سپتامبر یک تمایلیون و ۴۸۰ هزار بشکه در شب کمتر از ماه اوت این سال بود که کوچولو‌ترین کاهش ماهانه تولید اوپک از ماه دسامبر سال ۲۰۰۲ تمایلادی تحالا است.

۱۱ عضو اوپک که متعهد به کاهش تولید نفت خود هستند، در ماه سپتامبر پارسال ۳۰۸ درصد به سهمیه تولید خود پایبند بودند.

تولید نفت ونزوئلا در ماه سپتامبر پارسال به ۶۰۰ هزار بشکه در شب رسید. تولید نفت عراق نیز در این دوره ۴ تمایلیون و ۸۰۰ هزار بشکه در شب و همچنان بالاتر از سهمیه تولید این کانتری بود.

به منبع مکتب سبز، شرکت کانتریهای صادرکننده نفت و متحدانش چندی پیش (ژوئن ۲۰۱۹) قصد گرفتند توافق خود برای کاهش تولید شبانه یک تمایلیون و ۲۰۰ هزار بشکه نفت را تا پایان ماه مارس سال ۲۰۲۰ تمایلادی تمدید کنند.

درباران نفت و انرژی اوپک برای شرکت در صد و هفتاد و هفتمین نشست عادی این شرکت و آخرین نشست سال ۲۰۱۹ خود پنجم دسامبر (۱۴ آذرماه) در دبیرخانه دائمی این شرکت در وین گردهم می‌آیند، همچنین هفتمین نشست مشترک وزارتی اوپک و غیراوپک ششم دسامبر (۱۵ آذرماه) در مقر دائمی این شرکت برگزار می‌شود.

0/5 ( 0 نظر )

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *