به منبع مکتب سبز به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تفاهم‌اسمه همکاری وزارت نفت و معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری برای توسعه بازار و کاربرد محصولات و خدمات فناوری نانو در صنعت نفت و گاز امشب (پنجشنبه، ۱۸ مهرماه) و در حاشیه شب نخست برگزاری دوازدهمین نمایشگاه فناوری نانو، بین بیژن زنگنه، دربار نفت و سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری باس جمهوری امضا شد.

اهتمام وزارت نفت در حمایت از دانش‌بنیان‌ها قابل قدردانی است 

معاون علمی و فناوری باس جمهوری در آیین امضای این تفاهم‌اسمه عنوان کرد: اهتمام وزارت نفت در حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها قابل قدردانی است، همچنین راه‌اندازی منطقه نوآوری نفت نیز اقتله دیگری است که شخص دربار نفت پیگیر آن است.

ستاری اتلهه داد: با این اقتله‌ها در ۲ سال آینده زیست‌بومی شکل می‌گیرد که نیروهای خلاق جوان در آن حوزه فعال هستند، زیست بومی که در آن محصولات شرکت‌های نفتی در داخل تامین می‌شود، امضای این تفاهم‌اسمه که همسو با این هدف است تا شاهد شکوفایی و رونق فعالیت‌های دانش‌بنیان‌ها در صنعت نفت باشیم.

زیست‌بوم ری، گامی نو در جهت رونق فناوری و نوآوری 

در همین حال، بیژن زنگنه، دربار نفت در آیین امضای این تفاهم‌اسمه، راه‌اندازی زیست‌بوم ری (پارک فناوری و توسعه شرکت‌های دانش بنیان و استارت‌آپ‌ها در منطقه ری در محل پژوهشگاه پیشین صنعت نفت و انبارهای بازرگانی ری) همسو با هدف یاری به رونق و تتوانات زیست‌بوم فناوری و نوآوری توصیف کرد و گفت: استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان حاضر در دوازدهمین نمایشگاه فناوری نانو، فعالیت‌های خوبی دارند که وزارت نفت با همه توان از آنها حمایت می‌کند. 

وی با تاکید بر اینکه وزارت نفت همچون گذشته از اقتله‌های فناورانه پژوهشگران حمایت خواهد کرد، اظهار کرد: ما این حرکت را شرکت‌یافته اتلهه می‌دهیم تا در قالب قواعد متعارف به اهداف خود دست یابیم. 

دربار نفت با بیان اینکه ارقام تقاضا در صنعت نفت نسبت به دیگر بخش‌ها بالاست، تصریح کرد: امضای این تفاهم‌اسمه، علاقه و اهتمام ۲ نهاد را به توسعه کاربرد فناوری نانو در صنعت نفت نشان می‌دهد تا از این طریق شاهد تحول در این صنعت باشیم.

بر اساس این منبع، امضای تفاهم‌اسمه همکاری توسعه بازار و کاربرد محصولات و خدمات فناوری نانو در صنعت نفت و گاز همسو با تدابیر و منویات مقام معظم رهبری و سیاست‌های دولت مبنی بر شکوفایی سرمایه دانش‌بنیان، مقابله با تحریم‌های ظالمانه و افزایش اشتغال نیروی انسانی متخصص امضا شد و هدف آن استفاده از محصولات و خدمات مبتنی بر فناوری‌های نانو در صنعت نفت، توسعه و ارتقای فناوری نانو برای رفع نیازهای صنعت نفت و یاری به توسعه بازار شرکت‌های حوزه نانو است.

افزون بر این، تسهیل در ورود شرکت‌های نانو در فهرست سازندگان و خدمات‌دهندگان مورد تایید وزارت نفت، تدوین الگوهای نو قراردادی در زمینه استفاده از خدمات و محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپی حوزه نانو، ایجاد زیرساخت‌های آزمایشگاهی تخصصی برای صدور گواهی‌اسمه‌های کیفیت به‌منظور کالاها و خدمات مبتنی بر فناوری نانو و ایجاد سازوکاری جامع برای احصای نیازهای فناورانه وزارت نفت و برطرف کردن نیازها از طریق کالاها و خدمات مبتنی بر فناوری نانو از اهداف این تفاهم‌اسمه است.

0/5 ( 0 نظر )

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *